Wtorek 22 stycznia 2019r.
Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
» Rowerem przez świat
Pielgrzymka rowerowa KSM przy parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

W dniu 26.08.09r w Uroczystość NMP Częstochowskiej, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach udała się na jednodniową pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach.

Wyruszyliśmy spod naszego kościoła. Ks. Jarosław Rosłon wikariusz parafialny pobłogosławił nas na drogę. Organizatorem i przewodnikiem pielgrzymki był asystent parafialny naszego KSM-u ks. Krzysztof Rzepczyński.
 
 

W czasie pielgrzymki odwidzieliśmy miejsce narodzin Sługi Bożego Ks. Ignacego Kłopotowskiego w Korzeniówce, modliliśmy się tam o jego rychłą beatyfikację, zapoznaliśmy się także z jego sylwetką.
Następnie w naszej drodze zatrzymaliśmy się przy świątyni prawosławnej w Narojkach. Tam modliliśmy się o jedność chrześcijan.

W roku kapłańskim nie mogliśmy zapomnieć o miejscu tragicznej śmierci ks. Tadeusza Krakówko w Miłkowicach. Mieliśmy okazję rozmawiać z mieszkańcami Miłkowic, którzy głęboko przeżyli śmierć swojego pasterza. Byliśmy także w miłkowickiej świątyni i u źródła św. Rocha.

Wreszcie dotarliśmy do celu naszego pielgrzymowania. W ostrożańskiej świątyni przed cudownym obrazem odmawialiśmy różaniec, oraz poznaliśmy historię tego miejsca. Każdy z nas miał swoje własne intencje, które powierzył Matce Bożej. Wspólnie modliliśmy się o potrzebne łaski na rozpoczynający rok szkolny 2009/2010, prosiliśmy Panią Ostrożańską by swoją opieką otoczyła wspólnotę naszego KSM –u.
 

Łącząc się duchowo z Ojcem Świętym modliliśmy się szczególnie w intencji kapłanów pracujących w naszej diecezji, naszej parafii, zwłaszcza naszego proboszcza ks. Kan. Jana Koca, który wraz z wikariuszami podejmuje w parafii liczne inicjatywy min. ozdabianie naszej świątyni pięknymi freskami.
 


Dziękuję w imieniu całego oddziału KSM-u za wspólne pielgrzymowanie ks. Krzysztofowi Rzepczyńskiemu. Mam nadzieje, ze nowy rok szkolny będzie okazją do zrealizowania rożnych przedsięwzięć, które będą rozwijały nasze dary i talenty i budowały wspólnotę parafialną.
Grzegorz Konopacki
dodano: 2009-09-02       data modyfikacji: 2009-10-14 11:06:34       autor: Grzegorz KonopackiJeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.