Wtorek 22 stycznia 2019r.
Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
» Rajd rowerowy do Serpelic KSM Oddział Siemiatycze parafii św. Andrzeja Boboli
W dniach 12 -13 czerwca młodzież należąca do KSM - u w parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach wyjechała do Serpelic aby podziękować Bogu za rok pracy i spędzić czas we wspólnocie.
Około 20 osób, na czele z ks. Krzysztofem Rzepczyńskim, wyruszyło rowerami w piątkowy poranek do tej pięknej nadbużańskiej miejscowości.
Kiedy dotarliśmy do celu, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która była sprawowana w kościele ojców kapucynów. Ks. Krzysztof wygłosił kazanie poświęcone Eucharystii. W trakcie homilii uświadomiliśmy sobie znaczenie poszczególnych elementów liturgii, dzięki czemu nasze uczestnictwo we Mszy św. było bardziej świadome i głębokie. W trakcie kazania jako wspólnota otrzymaliśmy zadanie na najbliższy czas aby zwrócić uwagę na swoje przeżywanie Eucharystii.
Następnie udaliśmy się na Kalwarię Podlaską aby w skupieniu przeżywać drogę krzyżową. Rozważania w czasie tego nabożeństwa dotyczyły odwagi w życiu duchowym, wyjścia z tłumu, aby w wolności pójść za Jezusem jedynym Panem i Mistrzem.
Wieczór spędziliśmy przy ognisku w radosnej atmosferze na wspólnej zabawie i śpiewach. Nocowaliśmy w ośrodku „Chata za wsią”.
W sobotę około godziny jedenastej wyruszyliśmy w powrotna drogę do naszego miasta. Choć trochę padał deszcz, wszyscy jechali bardzo dzielnie.
Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jak bardzo potrzebne jest spędzanie czasu we wspólnocie. Wyjazd ten przekonał nas o potrzebie wspólnej modlitwy i zabawy. W ten sposób buduje się prawdziwe więzi, przyjaźnie na całe życie.
 


 Więcej zdjęć z rajdu tutaj 

dodano: 2009-06-25        czytano: 2516 razy        autor: Grzegorz Konopacki
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.