Wtorek 22 stycznia 2019r.
Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
» Wieści z siemiatyckiego oddziału
Wybory w parafialnym oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

22 maja w parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach miało miejsce kolejne spotkanie młodzieży z parafialnego oddziału KSM. Od września br. budujemy naszą wspólnotę. Następuje w niej naturalna rotacja, niektóre osoby nie mogą przychodzić na spotkania ze względu na studia lub pracę podejmowaną poza Siemiatyczami. Stawiamy więc na osoby nowe. Trzon naszego oddziału stanowi młodzież, która w tym roku przystąpiła do bierzmowania, czyli uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, są także uczniowie naszego liceum i technikum. Zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi poprzez różne działania min. organizujemy wieczory filmowe – wspólnie oglądamy ciekawe filmy i dyskutujemy o nich, w naszej salce parafialnej organizujemy także wieczory taneczne jest to możliwe dzięki współpracy z miejscowym domem kultury, który udostępnia nam profesjonalny sprzęt, organizujemy także wyjazdy rowerowe, na których przez wspólne działanie, spędzanie ze sobą czasu i wspólne zabawy najbardziej się poznajemy.

Tym jednak co najbardziej nas jednoczy jest wspólna modlitwa podejmowana w naszym pięknym kościele.
22 maja, po roku pracy, wyłoniliśmy zarząd w skład którego wchodzą:
 
Beata Kuczyńska - prezes,
Diana Olędzka - zastępca prezesa,
Grzegorz
Konopacki - sekretarz,
Karolina Choińska - skarbnik,
Konrad Piotrowski – zastępca skarbnika.
Asystentem parafialnego oddziału KSM jest ks. Krzysztof Rzepczyński.

Oprócz formalnych funkcji wybraliśmy także osoby odpowiedzialne za inne posługi. Marzena Pura wraz z Michałem Selewońko będą zajmowali się stroną muzyczną, Paweł Sidun został fotografem, Karolina Krasowska i Dominika Boguszewska – kronikarzami
Po zakończonych wyborach udaliśmy się do kościoła na wspólną modlitwę. Ks. Krzysztof w krótkiej konferencji ukazał nam jak powinna funkcjonować wspólnota. Następnie każdy z uczestników spotkania mógł zaproponować swoje przemyślenia dotyczące przyszłości naszego oddziału.
Zastanawialiśmy nad tym, co moglibyśmy zrobić, aby nasza wspólnota była świadectwem dla innych. Następnie adorowaliśmy Pana Jezusa i odmawialiśmy różaniec. Istotnym elementem każdego działania podejmowanego w Kościele jest modlitwa, bo ona stanowi niezbędną pomoc do realizacji dzieł miłosierdzia i ewangelizacji. Dlatego też chcemy aby nasze spotkania miały także charakter formacyjno - modlitewny. Wierzę że razem możemy dokonać wspaniałych rzeczy dla naszej parafii, Kościoła i ojczyzny. Amen:)
 
Grzegorz KonopackiCzłonkowie Oddziału KSM wraz z ks. Asystentem w Kościele ParafialnymKierownictwo Oddziału

 


dodano: 2009-06-03        czytano: 3837 razy        autor: Grzegorz Konopacki
Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztowąaktualności KSM, wpisz poniżej swój adres mailowy.